הצהרת נגישות ⋆ מעלה VOD
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הצהרת נגישות

אנו מאמינים כי האינטרנט צריך להיות זמין ונגיש לכל אדם, ללא קשר לנסיבות וליכולת. כדי לממש זאת, אנו שואפים לדבוק בקפדנות ככל האפשר בהנחיות הנגישות לתוכן ברשת האינטרנט ברמת AA. עמידה בהנחיות אלו מסייעת לנו להבטיח כי האתר נגיש לכל האנשים: אנשים עיוורים, אנשים עם לקויות מוטוריות, ליקוי ראייה, אפילפסיה, עיוורון צבעים, מוגבלות קוגניטיבית ועוד.

 

 1. האתר מעלה VOD עוצב מראש כך שיהיה מותאם לכל משתמש בהתאם אתר לדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013 ובהתאם להמלצות להנגשת תכני אתרי אינטרנט WCAG) 2.0).
 2. האתר כתוב בצורה סמנטית, עם תגיות HTML מקובלות והיררכיית תוכן. בנוסף, מוטמעות באתר תכונות ה- ARIA (יישומי אינטרנט עשירים נגישים) על מנת להבטיח שמשתמשים עיוורים המבקרים אצל קוראי מסך יוכלו לקרוא, להבין ולהנות מפונקציות האתר.
 3. תמונות מכילות תגיות ALT (טקסט חלופי) אשר מספקות מידע בהיר ופשוט אודות תוכן התמונה.
 4. טפסים בנויים בצורה סמנטית, עם fieldset, ותכונות for של תוויות.
 5. קישורים ניתנים לזיהוי בקלות באמצעות צבע שונה ובאמצעות אינטרקציה בעת מעבר עכבר.
 6. כל הקישורים מכילים תוכן סמנטי.
 7. התוכן מותאם לכל קוראי המסכים הפופולריים כולל JAWS ו- NVDA.
 8. האתר מותאם לניווט במקלדת: זה כולל את היכולת לנווט באתר באמצעות מקשי Tab ו- Shit + Tab, להפעיל תפריטים ושדות בחירה עם מקשי החצים ולסגור אותם באמצעות Esc. זה כולל גם הפעלת לחצנים וקישורים באמצעות מקש Enter,
 9. ניווט בין רכיבי רדיו ובין תיבת סימון באמצעות מקשי החצים, ומילוי שלהם באמצעות מקש הרווח או מקש Enter.
 10. משתמשים במקלדת ימצאו תפריטים לניווט מהיר ודילוג על תוכן.
 11. משתמשים עם מכשירי שמיעה עלולים לחוות כאבי ראש או בעיות אחרות בגלל השמעת שמע אוטומטית. באתר זה לא מופעל כל שמע אוטומטי.
 12. בכל קטעי הוידאו באתר, מצורפות כתוביות עבור כבדי שמיעה.
 13. אנימציות – משתמשים עם אפילפסיה עלולים להיות מושפעים מוידאו, הבהובים ריצודים ואנימציות. האתר לא מכיל אנימציות, וידאו ברקע או הבהובים. בחלק מן הסרטים יש ריצודים שאינם מותאמים למשתמשים עם אפילפסיה.
 14. הצבעים באתר ניגודיים ומאפשרים גם למשתמשים עם ליקוי ראייה להשתמש באתר (יחס ניגודיות טקסט לבן על גבי רקע שחור: 21:1. יחס ניגודיות טקסט אדום על גבי רקע שחור: 5.7:1. יחס ניגודיות טקסט אפור על גבי רקע שחור: 7.37:1).
 15. התאמה למשתמשים עם עיוורון צבעים – כאשר נעשה שימוש בצבע לצורך מתן חיווי (למשל – ירוק להצלחה ואדום לשגיאה) יש בנוסף גם חיווי מילולי.
 16. גודל הטקסט הרץ בכל האתר הוא 22px. זהו גודל נוח לקריאה עבור מרבית המשתמשים. משתמשים שזקוקים לכתב גדול יותר יכולים לבצע "זום אין" דרך הדפדפן ללא בעיות גלישה או חפיפה של טקסטים.

 

התאמה אישית של תכונות באמצעות ממשק הנגישות

 1. ישנם כמה אלמנטים שאינם נגישים כברירת מחדל. לשם כך אנחנו יצרנו ממשק נגישות, המאפשר לאנשים עם מוגבלות ספציפית להתאים את האתר ולעצב אותו לצרכים האישיים שלהם. הגישה לאפשרויות הנגישות מתבצעת באמצעות לחיצה על לחצן הנגישות הכחול עם סמל כיסא הגלגלים בחלק הימני התחתון של המסך.
 2. ההגדרות המותאמות אישית נשמרות במכשיר של המשתמש במשך 30 יום, כך שאין צורך להגדירן בכל יום מחדש. אלו אפשרויות ההתאמה שאנו מאפשרים על מנת לספק חוויית שימוש מצויינת לכל משתמש:
 3. התאמות פרופיל צבע – האתר עוצב מראש כך שהצבעים בו יהיו ניגודיים ונוחים לקריאה תמיד. משתמשים שמעוניינים בכל זאת לשנות את פרופיל הצבע יכולים לבחור בין מצב ניגודיות גבוהה, ניגודיות הפוכה ורקע בהיר.
 4. הדגשת קישורים – המשתמשים יכולים לבחור להדגיש קישורים בקו תחתי, על מנת לעשות אותם בולטים יותר לעין.
 5. כתב – רוב הטקסטים באתר מוגשים בפונט "אלמוני" במשקל רגיל, אשר עונה על כל דרישות הנגישות. עם זאת, הכותרות באתר מוצגות בגופן צר, אשר משתמשים מסויימים עלולים להתקשות בקריאה שלו. ניתן לבחור בממשק הנגישות בפונט נגיש, על מנת להחליף את הכותרות לפונט עם פרופורציות המתאימות במיוחד למשתמשים עם ליקוי ראיה.

 

תאימות דפדפן ותמיכה טכנולוגית

 1. אנו שואפים לתמוך במערך הרחב של הדפדפנים והטכנולוגיות המסייעות ככל האפשר, כך שהמשתמשים שלנו יוכלו לבחור בכלים המתאימים ביותר עבורם, עם כמה שפחות מגבלות.
 2. אנחנו תוכים בכל הדפדפנים המהווים מעל 95% מנתח שוק המשתמשים כולל גוגל כרום, מוזילה פיירפוקס, אפל ספארי, אופרה ומיקרוסופט אדג', JAWS ו- NVDA (קוראי מסך), שניהם עבור חלונות ומשתמשי MAC.

 

הסדרי נגישות מתחם בית הספר מעלה לקולנוע

 1. דרך האתר ניתן להזמין אירועי קולנוע, אשר ניתן לקיים אותם במתחם בית הספר "מעלה" בירושלים.
 2. מתחם מעלה מתאים לכל אדם, בלי קשר למגבלה פיזית ו/או מנטלית.
 3. כל המבנים והחדרים במתחם נגישים לתנועה גם באמצעות מעליות ו"רמפות".
 4. אם יש לכם צורך מיוחד בתחום המוטוריקה, הראייה או השמיעה – אל תהססו לפנות אלינו, ואנו נדאג שהמתחם יהיה מותאם עבורכם.

 

הערות, הערות ומשוב

למרות המאמצים הרבים בהם נקטנו על מנת לאפשר לכל אחד להתאים את האתר לצרכיו, עדיין עשויים להיות דפים או קטעים שאינם נגישים במלואם, שנמצאים בתהליך הנגשה או שחסר פיתרון טכנולוגי הולם שמאפשר להנגיש אותם.

אם מצאתם תקלה, אם אתם מתקשים להשתמש בהיבט כלשהו באתר או אם יש לכם רעיונות לשיפור, נשמח לשמוע מכם. תוכלו לפנות ישירות למעלה באמצעות הדוא"ל הבא: maalexperience@maale.co.il, או באמצעות דואר:

מעלה
בית הספר לקולנוע ע"ש אורי אליצור
שבטי ישראל 20
ירושלים 9510541

תפריט נגישות